Öğrenciler ikiye ayrılır: İyi okula giden- kötü okula giden değil, zengin-fakir değil, iyi aileye-kötü aileye sahip olan da değil. Ders çalışan ve ders çalışmayan olarak ayrılır ve her zaman ders çalışan öğrenciler kazanır.

Günde 3 saat ders çalışan bir öğrencinin Türkiye'de kazanamayacağı sınav yoktur. Çünkü sınavlar zeki olanın değil, disiplinli ders çalışanın kazanabileceği şekilde hazırlanmaktadır.

GÜNDE 3 SAAT DERS ÇALIŞMAK MI? İyi ama nasıl?

İşte bu noktada eğitim koçluğu sistemimiz devreye girer.

İşe öncelikle farkındalık yaratarak başlarız. Yıllarca okul yazılılarına gire gire artık sıradanlaşmış sınav anlayışınızı değiştiririz. Bu sınavın başka sınav olduğunu, bu sınavın "hayatınızı şekillendirecek olan sınav" olduğunu farketmenizle başlar asıl süreç.

"Okumanın = Sadece Para Kazanmak" olmadığını, ileride kuracağınız hayatın, hatta çocuğunuzun size nasıl hitap edeceğinin bile sahip olacağınız meslekle alakalı olduğunu bilmek gerekir sürece ciddi bakabilmek için.

Nihayetinde zihinsel olarak ders çalışmaya hazır olduktan sonra öğrencilerimizin tabiriyle dokuz aylık "sıkıcı" ders çalışma maratonu başlar.

 

 

Tercihlerde bulunmanız gerekir, belki de sizi siz yapan bir çok şeyden vazgeçmeniz gerekir.

Bu saydıklarımız herkesin başarabildiği kolay şeyler değildir. Süreklilik ister, azim ister ve sizi tanıyıp karşılaşacağınız her pürüzü önceden tahmin edecek bir EĞİTİM KOÇU ister.

 

FODEM'de tüm öğrencilerimizin yıl içinde her türlü sorunuyla ilgilenen bir Koç Öğretmeni vardır. Öğrencinin okul notlarından dershane başarısına, uyku düzeninden sosyal etkinliklerine, her türlü sorunlarıyla bire bir ilgilenir, çözüm getirir. İzleme dosyasına işler, sık yapılan toplantılarla branş öğretmenine genel gidiş hakkında bilgi verir, bilgi alır. Ardından tüm izlenimler önce öğrenciyle sonra aile ile paylaşılır. Başarı düzeyinin yükselmesi öğretmen - öğrenci işbirliği ile birlikte kısa-orta-uzun vadeli programlarla yapılır ve elden gelen en iyi sonuca ulaşılır.

Başarı tesadüf değildir.

Geleceğiniz için profesyonellerden yardım almak istiyorsanız, sizi de FODEM'e bekleriz.

 

FODEM, komşunun oğlunun gittiği dershane...